Ako na správnu regeneráciu vlasov?

12.06.2020

Starostlivosť a údržba vlasov môže byť veľmi komplikovaná alebo veľmi jednoduchá. Bez dôkladnej starostlivosti môže vlasy poškodiť hoci aj každodenná úprava, slnko či dokonca dážď. Pritom však netreba zabúdať na to, že menej je niekedy viac a používanie veľkého množstva chemikálií môže spôsobiť, že vlasy budú ešte viac zničené a vysušené. 

Ich najdôležitejšou stavebnou jednotkou je keratín, ktorý tvorí až 90% štruktúry vlasu a lipidová vrstva, ktorá ho chráni pred poškodením. Dnes si povieme o 5 dôležitých krokoch k zdravým vlasom.

1. Menej časté umývanie vlasov

Niekedy si to ani neuvedomujeme, ale vlasy si umývame viac ako by bolo potrebné. Priemerne si umývame vlasy každý druhý deň, čo pre ich vitalitu nie je najlepšie. Vlasy si pri častom umývaní vyvinú schopnosť silnejšieho mastenia, a to kvôli chemikáliám, ktoré vysušujú vlasy, a tým ničia ich prirodzené pH a lipidovú vrstvu. Dokonca ak si umývame vlasy niekoľkokrát denne, vlasy dokážu stratiť svoju hrúbku až o 40%. Odporúčané umývanie je trikrát do týždňa, čo môže síce zo začiatku niekomu spôsobovať nepríjemný pocit, no ten zmenšením intenzity umývania časom zmizne. Vlasy si pomaly zvyknú a nadobudnú lepšiu kvalitu. 

2. Zastrihnutie končekov a použitie nových produktov na vlasy

Niekedy aj vlasy potrebujú nový začiatok, a preto aj jednoduchá zmena značky môže priniesť prekvapivé výsledky. Ak sú vlasy po umytí stále vysušené, treba vziať do úvahy zloženie produktov, ktoré používame. Pre regeneráciu vlasov odporúčame exkluzívnu líniu od spoločnosti Farmagan BIOACTIVE HairCare REPAIR, ktorá dokáže zázraky aj s farbenými a chemicky upravovanými vlasmi. Hydratuje a vyhladzuje vlasy, dodáva im lesk, plnosť a uľahčuje ich česanie. Obsahuje prírodné oleje, ktoré vlasom zabezpečia tú správnu dávku výživy ako aj panthenol, ktorý má hydratujúce a zvláčňujúce účinky a preniká do hlbších vrstiev vlasu, kde ho obnovuje. Ak túžite po dokonalej zmene, s príchodom nového ročného obdobia určite doporučujeme vyskúšať.

3. Ryžová voda

Tento nezvyčajný recept a tajomstvo krásy má pôvod v starovekej Číne. Čínske ženy si umývajú vlasy v ryžovej vode už po stáročia a to vďaka jej výživným vlastnostiam, obsahu minerálov, vitamínov B a E, antioxidantov a najmä silnej podpory ich rastu. Voda sa vyrába z ryže, ponorenej do vody v dobre uzavretej nádobe. Najoptimálnejšia doba je 24 hodín, čo umožní proces fermentácie. Pri umývaní vlasov sa ryžová voda nanesie na vlasy na 15 minút a opláchne tak, aby malé množstvo vody ostalo vo vlasoch. Vo vlasoch sa nechá uschnúť ,po čom je možné vlasy upraviť do želaného tvaru. Frekvencia tejto výživnej kúry závisí na účinkoch. Ak sa vlasy zdajú byť po použití ryžovej vody trošku suchšie, tento proces nie je vhodné opakovať viackrát ako raz za mesiac. No, ak je efekt pozitívny a vlasy nadobudli zdravý vzhľad, určite sa doporučuje aplikovať ryžovú vodu pri každom umytí.

4. Nočné masky

Už dlho sa hovorí o tomto type masiek a má to aj svoj dôvod. Princíp zvýšenej efektivity výživy je v dlhšej dobe pôsobenia, čo zaručí, že všetky účinné látky preniknú do vlasu. Zároveň sú tieto masky na pokožku hlavy oveľa citlivejšie a aj preto ich väčšina ľudí preferuje pred iným typom masiek na vlasy.  

Domáci recept na nočnú masku na vlasy:

  • 2 lyžice čerstvého aloe vera gélu
  • 2 lyžice organického kokosového oleja
Postup: V hrnčeku zohrejte 2 lyžice kokosového oleja tak, aby bol príjemne teplý. Teplotu vyskúšajte pomiešaním oleja kovovou lyžicou. Ak je koniec lyžičky teplý na dotyk, olej je pripravený na zmiešanie s aloe vera. Vymiešame tieto ingrediencie do pasty a následne nanesieme na vlasy, ktoré dáme do kúpacej čiapky. Necháme pôsobiť celú noc a ráno dvakrát zmyjeme. Vlasy budú lesklé, vyživené a hebké na dotyk.

5. Používanie produktov bez sulfátov a silikónov

Sulfáty sú pre vlasy veľmi škodlivé látky. Nielenže ničia korienky a vlasovú pokožku, ale sú aj veľmi nebezpečné pre oči. Pri kontakte so šampónom obsahujúcim sulfáty je u očí zvýšené riziko infekcie alebo syndrómu suchého oka. U mužov dokážu sulfáty spôsobiť aj trvalé vypadávanie vlasov a následné vytváranie plešiny. Preto pri každom výbere nového šampónu či kondicionéra odporúčame dôkladne preštudovať zloženie. Rovnako negatívne účinky na korienky majú silikóny. Často ich môžete nájsť v kondicionéroch, ktoré majú zabezpečiť hebkosť vlasov alebo "sceliť" rozštiepené končeky. No produkty obsahujúce tieto látky nedokážu vlasy vyživiť tak efektívne, ako niektoré iné látky. Rovnako treba vziať na vedomie, že ani veľa organických šampónov, ktoré neobsahujú sulfáty ani silikóny, nie je vhodných pre vlasy. Organické produkty väčšinou nemajú uspokojivé výsledky pri otázke výživy vlasovej štruktúry. Práve naopak, dokážu vysušiť, či vytvárať rozštiepené končeky.


Vyskúšajte tieto triky a vaše vlasy budú žiariť a budú vyživené ako nikdy predtým.


Vytvorte si webové stránky zdarma! Táto stránka bola vytvorená pomocou služby Webnode. Vytvorte si vlastný web zdarma ešte dnes! Vytvoriť stránky